w

Zobacz, jak rozkwita wiosna? Niesamowite!

Kwiaty to jeden z symboli wiosny. Jednym z tych, którego można podziwiać w pierwszych dniach tej pory roku, jest miłek wiosenny. Uroczy żółty kwiatek należy do rodziny jaskrowatych. Rośnie w stanie dzikim w Europie i Azji. Słowacki fotograf Majo Chudy postanowił pokazać, jak rozkwita ta roślina.

Miłek wiosenny – symbol wiosny w Europie

Miłek wiosenny to popularny kwiat, który można spotkać w Azji i Europie. W Polsce miłek rośnie na Wyżynie Lubelskiej, w Małopolsce i na Pojezierzu Krajeńskim. Charakteryzuje się żółtymi płatkami. Oprócz tego, że jest symbolem europejskiej wiosny, to stosuje się go też w ziołolecznictwie. Medycyna naturalna wykorzystuje go jako środek o działaniu uspokajającym i moczopędnym. W ostatnim czasie miłek stał się jednak popularny ze względu na sesję zdjęciową, którą wykonał mu słowacki fotograf.

Polub nas na Facebooku     

Fot. unsplash.com
Fot. unsplash.com

Jak rozkwita wiosna?

Słowacki fotograf Majo Chudy postanowił nagrać krótki film poklatkowy z rozkwitania roślin. Jego modelem został miłek wiosenny. Stworzone nagranie liczy łącznie 4 minuty i pokazuje rozwój różnych kwiatów. Mimo że film nie grzeszy długością, to nakład pracy był ogromny.

 

Polub nas na Facebooku     

Fot.unsplash.com
Fot.unsplash.com

Stworzenie go wymagało od fotografa wykonania kilkuset zdjęć. Liczba stworzonych przez fotografa klatek to aż 40 000, natomiast w filmie wykorzystanych było 27 282 zdjęć, które stworzyły wideo dobrej jakości. Wykonanie tak dużej ilości materiału zajęło fotografowi ponad 1276 godzin, czyli 53 dni ciągłego wyzwalania migawki. Do tego dochodzi jeszcze czas obróbki zdjęć. Uzyskany efekt jednak zachwyca.

Zobaczcie sami:

Źródło: vimeo.com/fotoblogia.pl

unsplash.com

Europejczycy przesiadają się na rowery

unsplash.com

W centrum Londynu wyrośnie las