w

W Polsce można już wysłać nowe SMS-y

Dobra wiadomość dla fanów nowych technologii. Do Polski dotarł nowy system komunikacji tekstowej, czyli RCS. W swoim założeniu ma on zastąpić tradycyjne i dobrze nam znane SMS-y. Jak wysłać RCS i czy jest to możliwe ze zwykłego smartfona?

Krótka historia SMS-ów

Wiadomości tekstowe, które obecnie wysyłamy, czyli SMS-y pojawiły się w 1992 roku. Pierwszy SMS został wysłany 3 grudnia 1992 roku przez brytyjskiego inżyniera Neila Papworth. Treść wiadomości brzmiała Merry Christmas. SMS-y już na zawsze zrewolucjonizowały komunikację. Od tamtej pory ludzkość wysłała miliardy krótkich wiadomości, które nie przekraczają 160 znaków. Za ich dostarczenie do odbiorcy sieci telekomunikacyjne pobierają opłaty. Przed ofertami bez limitu, za każdą wiadomość płaciło się 20 groszy. Dziś SMS-y znalazły godnego następcę. Skąd pomysł na nowy sposób komunikowania się i na czym on polega?

Polub nas na Facebooku     

Fot. unsplash.com
Fot. unsplash.com

Technologia RCS – przełom w komunikacji międzyludzkiej

SMS-y, choć nadal popularne powoli stają się przeżytkiem. Nowym pokoleniom nie wystarcza już możliwość przesyłania w wiadomości zwykłego tekstu, chcą o wiele więcej. Właśnie w tym ma pomóc nowy system RCS. Za jego pośrednictwem będzie można wysłać bez ograniczeń gify, obrazki i video poprzez telefon. Dzięki temu nowoczesne SMS-y upodobnią się do komunikatów przesyłanych przez komunikatory internetowe takie jak Messenger, WhatsApp czy DM na Instagramie.

Polub nas na Facebooku     

Jak wysłać wiadomości RCS?

Wiadomości w systemie RCS będzie można wysłać za pośrednictwem zwykłego smartfonu. Na początku jednak technologia będzie dostępna tylko w telefonach z systemem Android. Funkcja RCS będzie dostępna po aktualizacji Androida do najnowszej wersji. Chcąc z niej korzystać, trzeba uruchomić aplikacje Wiadomości i zaakcentować komunikat, który informuje o nowej funkcji. W efekcie pokaże się okno konfiguracji czatu – wpisuje się tam własny numer telefonu i ustawia poszczególne parametry zgodne z indywidualnymi potrzebami. Wiadomości RCS wysłać można nie tylko przez telefon, ale i przez komputer.

Źródło: eska.pl

Fot. unsplash.com

Darmowe pojemniki na deszczówkę – odbierz swój

Nowy trend w mediach społecznościowych – stylówki dla psów