w

Ucz się online! Darmowe kursy na uczelniach Ivy League

W dobie koronawirusa wiele firm i instytucji publicznych swoją działalność przenosi do Internetu. Nie inaczej jest z uczelniami wyższymi. Najlepsze uczelnie na świecie w czasie pandemii oferują darmowe kursy. Dziś bez wychodzenia z domu wiedzę można zdobywać na Harvardzie, Yale, MIT czy Niezależnym Uniwersytecie Miasta Meksyk. Czego można się nauczyć?

Wiedza dla wszystkich

Wiedza, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla studentów najbardziej prestiżowych uczelni świata, dziś jest dostępna dla wszystkich. Najbardziej znane uczelnie również te należące do prestiżowej Ligi Bluszczowej w czasie pandemii koronawirusa udostępniły online szereg darmowych kursów. Są one dostępne dla każdego, kto ma Internet i zna angielski.

Polub nas na Facebooku     

Fot. pexels.com

Temat kursu, a także jego wymiar czasowy można dostosować do własnych potrzeb i indywidualnego tempa uczenia się. Jedne trwają kilkadziesiąt minut, inne kilka tygodni, jeszcze inne kilka miesięcy. W kursach stworzonych przez Harvard, Yale, Stanford czy MIT brać udział mogą zarówno kompletni laicy, jak i specjaliści w danej dziedzinie.

Polub nas na Facebooku     

Gdzie uczyć się online?

Naukę online można odbywać na jednej ze 140 uczelni i instytucji naukowych z całego świata. Uczyć można się m.in. od ekspertów z uniwersytetów Brown, Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia i Pennsylvania. Dostępne są też kursy przygotowane przez NASA, Microsoft czy Google. Darmową naukę online proponują również uczelnie z Europy i Azji.

Czego się uczyć?

Kursy oferowane przez uczelnie i instytucje naukowe zadowolą nawet najbardziej wybrednych. Dotyczą one takich dziedzin jak nauki ścisłe, literatura, IT, medycyna, sztuka i design oraz nauki społeczne. Proponowane szkolenia pozwolą zarówno rozwijać swoje pasje, jak i zdobywać twardą wiedzę, która pomoże w rozwoju zawodowym. Tutaj warto zaznaczyć, że po zakończeniu niektórych kursów otrzymuje się certyfikat wystawiany przez uczelnię lub instytucję organizującą zajęcia.

Źródło: businessinsider.com.pl

Andrea Bocelli śpiewa na pustym placu w Mediolanie – posłuchaj!

Woda w Gangesie zdatna do picia! Dawno nie była tak czysta