w

Pierwsze kino samochodowe w Polsce – gdzie powstanie?

Dobra wiadomość dla fanów klimatu retro i vintage. W ostatnim czasie powraca moda na kina samochodowe. Wszystkiemu winny jest koronawirus, który wymusił zamknięcie kin w galeriach czy multipleksach. Kina samochodowe pozwalają bowiem łączyć rozrywkę z bezpieczeństwem. Już niedługo z kina samochodowego korzystać będzie można też w Polsce. Gdzie?

Moda na kina samochodowe

Szczyt popularności kina samochodowe przeżywały w latach 50 i 60 XX wieku. Modne były przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że konieczność społecznej izolacji i unikania zgromadzeń sprawiła, że kina samochodowe wracają do łask. Oglądanie filmu we własnym samochodzie jest uważane za całkowicie bezpieczne. Jako zalety kin samochodowych The LA Times podaje to, że nie trzeba rezygnować z rozrywki, a jednocześnie izolować się od innych, pozostając we własnym samochodzie.

Polub nas na Facebooku     

https://unsplash.com/

Modne nie tylko w USA

Z kin samochodowych chętnie korzystają nie tylko Amerykanie. Cieszą się one dużym zainteresowaniem m.in. w Niemczech, gdzie od marca funkcjonuje aż 43 tego typu miejsc rozrywki, a kolejne 80 czeka na przyznanie pozwolenia na otwarcie. Aby zapewnić widzom bezpieczeństwo, bilety na seanse sprzedawane są przez Internet, a następnie kasowane przez szybkę. Obowiązkiem widzów jest też postawić zamknięte szyby w samochodzie.

Polub nas na Facebooku     

Pierwsze kino samochodowe w Polsce

Na pierwsze kino samochodowe nadal czekają Polacy. Marzenie fanów klimatów retro ma się spełnić już niedługo. Pierwsze kino samochodowe w Polsce ma powstać w Sopocie. Wiceprezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, zdradziła – „parking przy hali Ergo Arena może być świetnym miejscem na kino samochodowe i takie przygotowania są już prowadzone”.
Źródło: wp.pl / The LA Times

 

London Fashion Week online

Oslo buduje modernistyczną linię metra