w

Nowa aranżacja „Co mi Panie dasz” podbija Internet

Dobra wiadomość dla fanów muzyki! W sieci pojawiła się nowa wersja utworu zespołu Bajm „Co mi Panie dasz”. Aranżacja przygotowana jest przez Adama Sztabę, który stworzył ją z 732 muzykami. Nagranie zostało umieszczone m.in. na Youtube i bije rekordy popularności. Co w nim takiego niezwykłego?

Muzyka bez barier

Nagranie nowej aranżacji piosenki zespołu Bajm odbyło się zupełnie inaczej niż do tej pory. Całe nagranie przeprowadzono on-line. O tym, jak wyglądało, opowiada sam pomysłodawca Adam Sztaba: Napisałem do instrumentalistów, którzy tak licznie obrodzili i dzwoniłem do gwiazd i namawiałem je do tego przedsięwzięcia. Najśmieszniejsze w tym całym zajściu jest to, że jedni nie wiedzieli o drugich tzn. instrumentaliści do samego końca nie wiedzieli, że będą akompaniować gwiazdom, a gwiazdy do samego końca nie wiedziały, że będzie ściana dźwięku w postaci 732 muzyków, dlatego, że nagrywały swoje partie wokalne do innego podkładu – do tej aranżacji, ale w innym brzmieniu – wyjaśnia kompozytor.

Polub nas na Facebooku     

Fot. Youtube
Fot. Youtube

Kto zaśpiewał?

W nowej wersji utworu „Co mi Panie dasz” można usłyszeć wielu znanych i popularnych polskich artystów. Do przedsięwzięcia dołączyli m.in. Cleo, Natalia Kukulska Andrzej Piaseczny, Ewa Farna, Ania Karwan, Natalia Nykil, Kasia Wilka, Kasia Moś, Igor Herbuta, Sebastian Karpiel czy Piotr Cugowski. Co ciekawe w nagraniu biorą udział osoby w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, najstarszy 75. W sumie w projekt zaangażowało się ponad 700 muzyków z całego kraju.

Polub nas na Facebooku     

Muzyka dla podbudowania serc

Przebój zespołu Bajm „Co mi Panie dasz” powstał w 1982 roku. Tekst stworzyła liderka zespołu – Beata Kozidrak. Słowa są ponadczasowe i doskonale oddają klimat obecnych czasów. Nagranie zostało zrealizowane w ramach projektu #wdomuzagrane. Piosenka w nowej odsłonie ma zjednoczyć Polaków w trudnych chwilach pandemii i pokazać, że muzyka jest wszędzie, a bariery jej niestraszne.

źródło: polskieradio.pl

unsplash.com

Niezwykłe zjawiska astronomiczne – Kwiatowa Pełnia Księżyca

Zniżka za bycie miłym?