w

Natura na całym świecie rozkwita podczas pandemii!

Na całym świecie przemieszczanie się ludzi zostało ograniczone z powodu pandemii. Obostrzenia tego typu zależą od kraju, jednak przez pewien okres w znacznej większości obowiązywał zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej potrzeby. Spacery po parku, nad morzem czy do lasu były więc niemożliwe. Sprawiło to, że zwierzęta poczuły się znacznie pewniej, nie tylko w swoich naturalnym środowisku. Przeglądając portale społecznościowe można znaleźć obrazy z całego świata pokazujące, jak zakazy dla ludzi wpływają na środowisko.

Co się wydarzyło w Indiach i w USA?

Polub nas na Facebooku     

Na przykład w Indiach bez problemu można było zauważyć słonie spacerujące po ulicach czy  małpy kąpiące się w Gangesie. Z kolei mieszkańcy USA często na swoich podwórkach i ulicach widywali pumy czy niedźwiedzie, bezkarnie buszujące na ich posesjach. Niemal codziennością stały się ptaki takie jak gęsi poruszające się po pustych ulicach.

Polub nas na Facebooku     

Natura Walii i Wenecji podczas pandemii

W Walii ciekawostką było stado dzikich kóz, na co dzień niezbyt widywanych, które swobodnie poruszały się po ulicach miasta, przy okazji smakując uprawianych w ogrodach kwiatów i innych roślin. Interesujące zjawisko zanotowano także w Wenecji. Z powodu zakazu poruszania się łodzi i gondoli woda w kanałach uspokoiła się, co sprawiło, że pierwszy raz od długiego czasu stała się przejrzysta. Takich przypadków jest o wiele więcej, stada jeleni czy dzików zaobserwowano w bardzo wielu miejscach na świecie. Ciekawe, jak zwierzęta zareagują na luzowanie obostrzeń i tym samym na to, że ludzie znów zaczną bywać wszędzie, także w ich naturalnym środowisku.

Fot. unsplash.com

W Polsce można już wysłać nowe SMS-y

Uśmiechnij się! Zobacz zabawne zdjęcia dzikich zwierząt