w

Miliardy funtów i to dzięki drzewom!

Otoczenie bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. Jeśli widzimy piękny krajobraz wzbogacony o naturę, która wzrasta od lat, można poczuć jej wspaniałą aurę. Tereny otoczone zielenią mają bardzo dobry wpływ m.in na jakość powietrza czy temperaturę. Co ciekawe badania wykazały, że drzewa znajdujące się w Londynie pozwalają na zaoszczędzenie miliardów funtów.

fot. Pixabay

Oaza w wielkich europejskich miastach

Dzięki ochłodzeniu powietrza wiele z nich przetrwało, dzięki czemu zachowały swoją żywotność, a co za tym idzie zapobiegły stratom, jakie mogły powstać w wyniku wyniszczenia.
Drzewa te są w stanie znieść ogromne upały, jest to jedna z zalet, jakie posiadają. To kwestia priorytetowa w finansach, bo tworzą dla miasta ogromne korzyści. Ich bariera cieplna powoduje, że nie niszczeją. Co więcej, ocieplenie klimatu przebiega bardzo szybko, co mogłoby pogorszyć sytuację.

Polub nas na Facebooku     

Zielony Londyn

Sadzenie drzew w Londynie to rytuał, który jest powtarzany od średniowiecza. Wiele miast mogłoby brać przykład, gdyż nie ma nic piękniejszego i (jak się okazuje) opłacalnego od pięknej rosnącej natury. Na przykładzie Londynu są przedstawione bardzo duże korzyści ekonomiczne.

Oczywiście warto zorientować się, jaka zieleń będzie najlepsza do danego otoczenia. Piękno i zachwyt drzewami, które rosną od stuleci jest nie do zastąpienia.

Polub nas na Facebooku     

Warto zagłębić się w temat przyrody, otoczenia, zieleni, aby dostrzec piękno, jakie nas otacza.

Zniżka za bycie miłym?

Koty w samochodzie podczas 50-stopniowego upału