w

Mariachi zawładnęli ulicami Bogoty

Bogota, stolica Kolumbii w ostatnim czasie rozbrzmiała muzyką mariachi. Zespoły wygrywają tradycyjne meksykańskie (i nie tylko) melodie na rogach ulic. Koncerty mają uprzyjemnić Kolumbijczykom trudny czas izolacji. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Kolumbijczycy występy mariachi przyjęli entuzjastycznie – tańcząc i śpiewając na balkonach.

Mariachi na ulicach Bogoty

„Postanowiliśmy wyjść i sprawić, że ludzie będą szczęśliwi. Oni będą mogli nas wspierać i tak poradzimy sobie z tą sytuacją” – taki pomysł przyświecał organizacji ulicznych występów z muzyką meksykańską na ulicach Bogoty. Występy mają nie tylko być rozrywką dla mieszkańców miasta, ale wspomóc artystów – Ci ze względu na kwarantannę nie mogą występować w lokalach.

Polub nas na Facebooku     

Fot. unsplash.com

 

W czasie występów zespoły wykorzystują wszystkie instrumenty potrzebne do tradycyjnego występu, czyli gitary, trąbki, skrzypce. Aby muzyka była lepiej słyszalna, korzystają też z głośników i mikrofonów. Ich koncerty są pozytywnie przyjmowane przez mieszkańców Bogoty. Ci często wraz z nimi śpiewają, tańczą na balkonach, a także chętnie nagrywają serenady na swoich telefonach komórkowych.

Polub nas na Facebooku     

Muzyka mariachi

Muzyka mariachi wywodzi się z Meksyku. Jest ona jednym z najbardziej znanych artystycznych i kulturowych symboli tego kraju. Dziś znana jest na całym świecie. Niemal każdy kojarzy jej rytmy, a także samych artystów, którzy ją wykonują. Ubrani w charakterystyczne stroje muzycy zazwyczaj wyśpiewują piosenki o wielkim uczuciu. Typowy zespół mariachi ma w swoim składzie różne rodzaje gitar, mandoliny i trąbki. Liczy sobie od 3 do 12 członków.

Fot. unsplash.com

Źródło: reuters.com

Zdjęcie główne: pexels.com

Zobacz niesamowite zdjęcia kosmosu!

Startuje pierwsze w Polsce kino samochodowe. Wybierzesz się na seans?