w

Jak dziwny może być budynek?

Budynek kojarzy się nam zazwyczaj z przypominającą prostokąt bryłą, w której umieszczone są drzwi czy otwory okienne. Jednakże czasem architekci puszczają wodze wyobraźni, tworząc projekty tak niecodzienne że aż trudno w nie uwierzyć.

Domek Hobbita

Polub nas na Facebooku     

Jeżeli ktoś będzie w Walii może obejrzeć na własne oczy domek Hobbita. Wzorowany na tym, który znany jest z serii filmów wykonany został przez ojca i syna, którzy ciekawie wkomponowali go w otoczenie. Jest w pełni funkcjonalny, posiada również panele solarne, które zasilają go w energię elektryczną. Podczas podróży po Korei można natknąć się na ciekawą kawiarnię, która na pierwszy rzut oka przypomina ogromny aparat fotograficzny. Jest to wizja właściciela, kolekcjonującego aparaty i postanowił postawić budynek w takim właśnie kształcie. Nie zawsze jednak ciekawe budynki to jedynie inwencja prywatnych właścicieli.

Fot: pixabay

Biblioteka w USA

Polub nas na Facebooku     

W Kansas City w Stanach Zjednoczonych fasada biblioteki zyskała bardzo interesującą ozdobę. Umieszczono na niej podobizny grzbietów książek, wyglądających tak samo jak pozycje znajdujące się w bibliotecznych zbiorach. Co ciekawsze, tytuły które pojawiły się na fasadzie to wybór czytelników biblioteki. Budynek uznawany jest jako jeden z ciekawszych w całym mieście.

Z czego słynie Polska?

W Polsce także można znaleźć takie niecodzienne cuda architektury, na pierwszym miejscu na pewno umieścić należy Krzywy Domek postawiony w Sopocie. Patrząc na jego fasadę nie można dopatrzyć się żadnej prostej linii. Od samego początku zyskał sobie ogromne zainteresowanie i stał się swoistą wizytówką miasta.

Kurtyna do przytulania. Wzruszające spotkanie z babcią

W Rio de Janeiro można zaadoptować psiaka online