w

Disneyland ponownie otwarty

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Disneya. W Szanghaju po 3 miesiącach przerwy ponownie otwarto Disneyland. W pierwszym dniu po otwarciu park rozrywki odwiedziło tysiące ludzi. Dla fanów bajek Disneya otwarto większość atrakcji.

Fot. unsplash.com
Fot. unsplash.com

Disneyland w Szanghaju – krótka historia parku

Disneyland w Szanghaju został otwarty w 2016 roku. Składa się z dwóch parków tematycznych: Shanghai Disneyland i The Disney Parks Story. Jest to pierwszy ośrodek Disneya w Chinach. Kompleks obejmuje m.in. wielkie centrum handlowe na świeżym powietrzu, dwa tematyczne hotele, liczne obiekty rekreacyjne, jeziora. Goście mogą zażywać rozrywki w Mickey Avenue, Gardens of Imagination, Fantasyland, Treasure Cove, Adventure Isle, Tomorrowland, and Toy Story Land. Teren obejmuje ponad 963 hektary, co sprawia, że jest on trzy razy większym parkiem rozrywki niż sąsiadujący Disneyland w Hongkongu. Przed pandemią koronawirusa park z Szanghaju był w stanie obsłużyć 100 000 gości w ciągu jednego dnia.

Polub nas na Facebooku     

Fot. unsplash.com
Fot. unsplash.com

Disneyland ponownie otwarty

Z racji pandemii koronawirusa park został zamknięty na 3 miesiące. Aktualnie wznowił działalność, jednak zrezygnował z parad i pokazu sztucznych ogni. Odwiedzający muszą się też liczyć z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Konieczne jest noszenie maseczek, gościom mierzone są także temperatury. Mimo tych niedogodności zainteresowanych odwiedzinami w krainie Disneya nie brakuje. Do licznych odwiedzin przyczynić mogło się też to, że Disneyland w Szanghaju jest pierwszym parkiem zarządzanym przez firmę Walt Disney Co., który wznowił działalność po przerwie związanej z pandemią.

Polub nas na Facebooku     

Źródło: reuters.com

Koncert w pustym Royal Albert Hall. Posłuchaj!

Niezwykłe zjawisko na meksykańskiej plaży. Musisz je zobaczyć!