w

Christian Dior: Designer of Dreams – za darmo i online

W ostatnim czasie wiele instytucji kultury zdecydowało się pokazać swoje zbiory online. Jedną z wystaw, które można oglądać, nie ruszając się z własnej kanapy, jest „Christian Dior: Designer of Dreams”. Wystawa swoją premierę miała w 2017 roku w paryskim Musée des Arts Décoratifs. Od tego czasu gromadziła prawdziwe tłumy. Dziś, aby ją obejrzeć, wystarczy mieć dostęp do Internetu. To prawdziwa gratka dla każdego fana mody!

Polub nas na Facebooku     

Historia domu mody Dior

Wystawa „Christian Dior: Designer of Dreams” w klasycznej formie oglądać można było w latach 2017-2018 w Paryżu, potem została przeniesiona do londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta. Prezentuje ona całokształt pracy twórczej jednego z najbardziej znanych projektantów mody. Wystawa “Christian Dior: Designer of Dreams” dostępna za darmo i online

Oglądanie wystawy z własnej kanapy nie ogranicza się jedynie do wirtualnego spaceru. Jej twórcy dla wirtualnych gości przygotowali film dokumentalny, który pozwoli wczuć się w projekty, zajrzeć do wszystkich sal ekspozycji, a także zobaczyć i posłuchać kuratorów ekspozycji – Florence Müller i Oliviera Gabeta.

Polub nas na Facebooku     

Co można zobaczyć?

Wystawa prezentuje ponad 500 eksponatów m.in. eleganckie sukienki włoskiego domu mody, feministyczne T-shirty zaprojektowane przez Marie Grazie Chiuri, fotografie, szkice, notatki, akcesoria i perfumy. Warto zaznaczyć, że wystawa obejmuje ponad 200 kreacji haute couture m.in. jedną z pierwszych wersji Bar Suit. Dom mody z oglądającymi podzielił się szkicami samego dyrektora artystycznego Diora, a także pracami Yves Saint Laurent, Marca Bohan, Johna Gallano, Rafa Simons, Gianfranco Ferre.

Źródło: elle.pl

Poznaj najbardziej instagramowy hotel na świecie

Wzruszająca fotografia pingwinów z Australii – musisz ją zobaczyć!