w

Alkohol z mrówek? Tak!

Wprawdzie na rynku jest bardzo wiele różnorodnych alkoholi, jednakże niektóre z nich znane są w określonych rejonach świata i często tylko tam pite. Powodem często jest przede wszystkim ich skład, który może przyprawić o zawrót głowy.

Jednym z takich alkoholi jest między innymi gin z mrówek. Już sam jej wygląd jest wyzwaniem, w butelce znajduje się bowiem mniej więcej setka mrówek. Jednak nazwę zawdzięcza temu, iż to właśnie z nich jest produkowany. Na Alasce zaś pija się wódkę, która ma smak wędzonego łososia. Co ciekawsze, nie tylko ma jego smak, ale również z niego jest produkowana. To powoduje, że nie wszędzie znajduje smakoszy.

Polub nas na Facebooku     

Fot: Pixabay

Nietypowy alkohol w Hiszpanii

Będąc w Hiszpanii zaś można spróbować alkoholu pod nazwą Pechuga. Trunek ten produkuje się z piersi kurczaka, oczywiście w odpowiedni sposób, aby nadać jej właściwy smak, jak również moc.

Trunki w Azji

Polub nas na Facebooku     

Jednakże chyba najwięcej niecodziennych trunków można spotkać w Azji. Wódka ze żmij to jeden z nich, tego trunku można skosztować tylko podczas pobytu w tamtej części świata. Podstawą produkcji jest najczęściej wino ryżowe, przyprawy, jak również właśnie żmija czy wąż, przy czym preferowane są gatunki jadowite. Należy pamiętać, iż umieszcza się je w butelkach w całości, jednakże smakosze tej wódki zapewniają, że to właśnie mięso węży nadaje jej niecodzienny smak i aromat.

Wódka ze skorpiona

Również w Azji można skosztować trunków takich jak wódka ze skorpiona czy nawet z penisów określonych gatunków zwierząt. Od pewnego czasu na rynkach można także znaleźć wódkę produkowaną z mleka. Pomimo pewnych zahamowań została ona doceniona i zyskuje sobie coraz lepsze notowania.

 

Kurtyna do przytulania. Wzruszające spotkanie z babcią

W Rio de Janeiro można zaadoptować psiaka online