w

1200 kilometrów na godzinę -przyszłość w przemieszczaniu się?

Postęp technologiczny w dzisiejszych czasach jest bardzo szybki. Z roku na rok świat zapewnia nam wiele nowoczesnych rozwiązań, dogodności, które podbijają serca ludzi. Technika sprawia, że świat staje się dużo bardziej prostszy, dąży do doskonałości.

fot: Pixabay

Niesamowite właściwości ludzkiego mózgu

Życie staje się dużo przyjemniejsze, a jednocześnie fascynujący jest fakt jak niesamowicie skonstruowany jest ludzki mózg. Jest on w stanie wykreować niewiarygodne przedmioty, ułatwiające funkcjonowanie. Zawdzięczamy to wybitnym naukowcom, którzy łączą siły z innymi, aby stworzyć coś niesamowitego. Ważna jest wiara oraz samo podejście do osiągnięcia zamierzonego celu. Czas musi być przyjacielem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zrealizować zamierzone długoterminowe cele.

Polub nas na Facebooku     

Jeden z najpopularniejszych wynalazków – Hyperloop

Jednym z najpopularniejszych wynalazków, robiących ogromne wrażenie jest kolej Hyperloop. Wynalazek ten należy do Amerykanów, którzy w ostatnim czasie przeprowadzali test, który uzyskał wynik pozytywny. Ta niezwykła maszyna osiąga prędkość 1200 kilometrów na godzinę. Co ciekawe, energia potrzebna do zasilania maszyny będzie pochodziła z kolektorów słonecznych. Kolej nie będzie szkodliwa dla środowiska, co jest bardzo dużym atutem.

Polub nas na Facebooku     

Wynalazek ten może podbić świat, a jednocześnie może być dużą konkurencją w transporcie czy lotnictwie. Z pewnością zaoszczędzimy czas na przemieszczaniu się.

Koty w samochodzie podczas 50-stopniowego upału

Pierwsze na świecie wyspy zasilane przez wodę i słońce